Kiekrz

Garść ciekawych i przydatnych inforamcji 🙂

Kiekrz to jeszcze kilkanaście lat temu miejscowość pod Poznaniem. Dziś to już osiedle Poznania.

Jonetsu Sushi przygotowując ofertę dowozu sushi nie mogło zapomnieć o tej części miasta. Dziś osiedle jakim stał się Kiekrz składa się z 35 ulic. Na każdą z nich dostarczymy najlepsze sushi jakie tylko możesz sobie wyobrazić. Bez względu na to czy szukasz w sieci „sushi kiekrz” czy „sushi poznań” nasz kierowca dotrze do Ciebie z torbą pełną pysznego sushi. Jeśli do tego zamówisz zupy i  przystawki to wyjątkowa kolacja lub rodzinny obiad zapowiada się perfekcyjnie. U nas zrobisz to zawsze szybko i prosto za pośrednictwem aplikacji na stronie www.jonetsu.pl/dowoz lub dzwoniąc 501 333 823

Dojazd z Kiekrza do Jonetsu

Jadąc do Jonetsu możesz skorzystać z komunikacji miejskiej np.: Linie dzienne: 86 (Kiekrz – Ogrody), 95 (Kiekrz – Ogrody), 830 (Pawłowice Pętla – Kobylniki Lipowa), 833 (Starzyny Rynkowa – Ogrody), 834 (Żydowo Pętla – Ogrody) (przewoźnik: MPK Poznań i Rokbus Rokietnica), 821 (Lusówko Os. Rozalin – Ogrody) (przewoźnik: Tpbus Tarnowo Podgórne)

A gdybyś chciał wyjechać z Kiekrza nocą (lub przyjechać do Kiekrza) to polecamy linie nocne: 239 (Kiekrz (-wyznaczone kursy-) Wichrowa – Poznań Główny).

Nie zapomnij jednak, że najlepsze sushi w Kiekrzu i to z dowozem pojawi się u Ciebie z Jonetsu Sushi.


Spis ulic Kiekrza.

ul. Akacjowa
ul. Boczna
ul. Brzozowa
ul. Cicha
ul. Czysta
ul. Grecka
ul. Holenderska
ul. Jodłowa
ul. Kasztanowa
ul. Kierska

ul. Kolejowa
ul. Kręta
ul. Leśna
ul. Lipowa
ul. Ogrodowa
ul. Okrężna
ul. Ostra
ul. Parkowa
ul. Polna
ul. Portugalska
ul. Prosta
ul. Radosna
ul. Różana

ul. Sadowa
ul. Sosnowa
ul. Spokojna
ul. Starzyńska
ul. Szkutnicza
ul. Słoneczna
ul. Świerkowa
ul. Topolowa
ul. Torfowa
ul. Tęczowa
ul. Włoska
ul. Żeglarska


Ciekawe:

Kiekrz to miejscowość położona 12 km od Poznania w kierunku północno-zachodnim. Obecnie pod względem administracyjny Kiekrz podzielony jest na dwie części. Część „wiejska” – osiedle Chwaliszewo, ulica Kierska i wszystkie uliczki do niej przylegające wraz z wsią Pawłowice tworzą sołectwo należące do Gminy Rokietnica, powiatu poznańskiego. Druga część „miejska” podlega Delegaturze Poznań-Jeżyce.

Kiekrz i najbliższe okolice położone są wokół trzech jezior: Wielkiego Jeziora Kierskiego, Małego Jeziora Kierskiego oraz Jeziora Strzeszyńskiego. Doliny tych jezior zostały ukształtowane przez topniejący lodowiec dziesiątki tysięcy lat temu. Duże Jezioro Kierskie jest obecnie największym jeziorem w granicach Poznania. Stanowi bardzo ważny akwen dla uprawiania sportów wodnych, głównie żeglarstwa a w sezonie zimowym dominującym sportem są bojery. Człowiek pojawił się wokół kierskich jezior prawdopodobnie ok. 8 tys. lat temu. Początki miejscowości nie są znane. Nazwę miejscowości ornitolodzy wyprowadzają od głosów miejscowych ptaków wodnych (zgłoski kecz, ker, kek, kersz itp.). Możliwe, że na przełomie XII i XIII wieku książęta wielkopolscy nadali Kiekrz rycerskiej rodzinie Nałęczów. Po raz pierwszy nazwę miejscowości zapisano w 1386 roku, wówczas nazywała się Kerz. Dopiero w 1524 roku Kiekrzowi nadano dzisiejszą nazwę. Początkowo w Kiekrzu mieszkały rodziny Nałęczów, Łodziów oraz Lubów. Od XV w. pozostali w nim już tylko Lubowie, którzy z biegiem czasu od nazwy miejscowości przyjęli nazwisko Kierskich.

Do ich włości należały pola uprawne, las, jezioro oraz rzeczka zwana wówczas Brodem. W 1523 roku Jan Kierski zapisał swojej żonie połowę wsi z dworem, folwarkiem, domem i częścią jeziora (prawdopodobnie Wielkiego Jeziora Kierskiego). Nie tylko dla poznaniaków Jezioro Kierskie jest synonimem sportów wodnych i wypoczynku na łonie natury. Położone w zlewni rzeki Samicy, ma kształt typowej rynny o długości 4800 m i szerokości 2100 m, ciągnącej się od Krzyżownik do Kiekrza. Powierzchnia jeziora wynosi 285 ha, a maksymalna głębokość wody 37,6 m. Jezioro należy do najlepiej zarybianych przez Polski Związek Wędkarski i jest ogólnodostępne do wędkowania przez cały rok. Nic więc dziwnego, że spotkać tu można wielu wędkarzy, którzy mogą liczyć przede wszystkim na sielawę, ale także np. na węgorza, sandacza, szczupaka, okonia, amura białego, karpia czy leszcza. Najlepsze ryby jednak znaleźć można oczywiście w Jonestu sushi. Jonetsu zaprasza codziennie do Galerii Sucholeskiej . Jednak najwięcej zwolenników Jezioro Kierskie ma wśród żeglarzy. To właśnie w Kiekrzu, w 1933 r. powołano Jacht Klub Wielkopolski, a obecnie swe przystanie ma kilkanaście klubów żeglarskich. Marynarze z Kiekrza, wśród nich olimpijczycy i uczestnicy żeglarskich mistrzostw świata, mogą pochwalić się wieloma sportowymi sukcesami. Zimą na jeziorze spotkać można bojerowców, fanów ice-boardów i paralotniarzy na łyżwach lub nartach. Przeszło 12-kilometrowa linia brzegowa jeziora zapewnia doskonałe warunki dla rekreacji oraz turystyki pieszej i rowerowej. W Krzyżownikach i Kiekrzu znajdują się strzeżone kąpieliska oraz ośrodki wypoczynkowe i szkoleniowe. Po wypoczynku nad brzegami jeziora Kierskiego zapraszamy na posiłek do Jonetsu sushi ul. Obornicka 85 Suchy Las. To tylko 15 minut drogi samochodem.

Adres

JONETSU Sushi
Galeria Sucholeska /1 Piętro/
ul. Obornicka 85 – Suchy Las


Godziny otwarcia

pon-śr: 14.00 – 21.00
czw: 12.00 – 21.00
pt-sob: 12.00 – 22.00
nd: 12.00 – 21.00


Zadzwoń i zamów