Suchy Las

Garść ciekawych i przydatnych inforamcji 🙂

Ciekawe:

Gmina Suchy Las znajduje się na północ od granic miasta Poznania, stolicy województwa wielkopolskiego. Przez gminę przebiega droga krajowa nr 11, prowadząca z Poznania nad morze. Poznań wybudował IV ramę ( obwodnicy ) komunikacyjnej Poznania, która kończy się w gminie Suchy Las na krajowej S11. Te dwa czynniki determinują w wielkim stopniu lokalny rozwój i jego główne kierunki. Gmina składa się obecnie z dziewięciu jednostek pomocniczych – czterech osiedli: Suchy Las, Biedrusko, Złotniki–Osiedle, Osiedle Grzybowe oraz pięciu sołectw: Chludowo, Golęczewo, Zielątkowo, Złotkowo, Złotniki–Wieś.Unikatem na skalę europejską jest położony na tym terenie „Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko”, w którym można zobaczyć wgłębienia powstałe na skutek deszczu meteorytowego. Najdłuższa trasa rowerowa, biegnąca przez całą gminę Suchy Las. Szlak biegnie przez Górę Moraską i rezerwat Meteoryt Morasko, wzdłuż granic Obszaru Chronionego Biedrusko, mijamy okazałe dęby w Złotkowie z Rezerwatem Gogulec. Drogę możemy zakończyć w Chludowie zwiedzając zabytkowy modrzewiowy kościół z 1736 r. oraz Muzeum Misyjno-Etnograficzne.

Na trasie możemy skorzystać z restauracji: w Suchym Lesie. To najlepsze sushi na miejscu i z bezpłatnym dowozem.
W Suchym Lesie obejrzeć można Pomnik Strażaka oraz tablicę upamiętniającą komandora maltańskiego Michała Stanisława Dąbrowskiego. Zachęcamy do skorzystania z usług Parku Wodnego OCTOPUS.

W rocznicę nadania herbu, w czerwcu Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las organizuje rajd „herbowy”. Od kilkunastu lat w maju na ulicach Suchego Lasu odbywa się wyścig kolarski, w sierpniu ma miejsce maraton MTB a prowadzi po ścieżkach rowerowych i terenach leśnych gminy.

Ring: Kiekrz-Złotniki-Biedrusko – Szlak będący częścią Ringu – pierścienia biegnącego wokół Poznania. Trasa biegnie od Jeziora Kierskiego przez Złotniki i zielone tereny Chronionego Krajobrazu Biedrusko (wstęp tylko w soboty i niedziele zgodnie z obowiązującym regulaminem, treść poniżej w załączniku) – na jego terenie zwiedzić można miejsca historyczne takie jak:

  • Glinno – miejsce urodzenia „ojca teatru polskiego” Wojciecha Bogusławskiego
  • Historię dawnych Łagiewnik przypomina Pomnik Ofiar Faszyzmu
  • Warto zobaczyć Pałac z końca XIX w., będący kiedyś własnością pruskiej rodziny von Treskow.

Ważne:

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Straż Pożarna – tel. 998  Pogotowie Ratunkowe – tel. 999  Pogotowie Gazowe – tel. 992  Pogotowie Wodociągowe – tel. 994
Zakład Energetyczny Szamotuły tel. 061 292-82-15 Zakład Komunikacji Publicznej Suchy Las Sp. z o.o. Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. GCI Sp. z o.o. Park Wodny OCTOPUS

 

Adres

JONETSU Sushi
Galeria Sucholeska /1 Piętro/
ul. Obornicka 85 – Suchy Las


Godziny otwarcia

pon-czw: 12.00 – 21.00
pt-sob: 12.00 – 22.00
nd: 12.00 – 19.00


Zadzwoń i zamów

+48 501 333 823